Цілі:
- навчальна: сформувати поняття масиву даних, елемента масиву; сформувати вміння описувати масив даних певного типу, звертатися до елементів масиву, вміння організовувати введення і виведення значень елементів масиву засобами мови Object Pascal у середовищі програмування Lazarus під час створення програм;
- розвивальна: розвивати логічну і зорову пам’ять, просторове мислення при об’єктно-орієнтованому програмуванні; дослідницькі навички;
- виховна: виховувати інформаційну культуру та сприяти розширенню кругозору учнів.
Тип уроку: Комбінований.
Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери з підключенням до мережі Інтернет, підручник, навчальна презентація.
Програмне забезпечення: середовище програмування Lazarus, браузер, пакет офісних програм.
Хід уроку
І. Організаційний етап
- привітання
- перевірка присутніх
- перевірка готовності учнів до уроку
ІІ. Актуалізація опорних знань
Фронтальне обговорення понять: принципи роботи у середовищі програмування Lazarus; тип величини, опис величин простих типів.
ІІІ. Формулювання теми, мети й завдань уроку; мотивація навчальної діяльності
Слово вчителя. Ми постійно стикаємося із сукупностями об’єктів, об’єднаних за певними ознаками, наприклад: футбольна команда, лісовий масив, відомості про середньодобову температуру за тиждень. Ми зазвичай об’єднуємо такі дані в таблиці. Для опрацювання табличних даних у програмуванні існує структурований тип даних масив.
IV. Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу
Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації
(використовуються можливості локальної мережі кабінету або проектор)
Робота з підручником: § 6.1
VI. Засвоєння нових знань, формування вмінь
Практичне завдання.
Робота за комп’ютером
- Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером.
- Інструктаж учителя.
Підручник ст. 164-165
- Практична робота за комп’ютерами.
- Вправи для очей.
VIІ. Підбиття підсумків уроку
VІІI. Домашнє завдання
Підручник § 6.1 ст. 157-159
ІХ Оцінювання роботи учнів