Цілі:
- навчальна: сформувати уявлення про основні характеристики величин, необхідність опису типів змінних і констант, синтаксис і семантику оператора присвоєння; сформувати вміння визначати типи даних, необхідних для розв’язування поставленої задачі, розрізняти локальні і глобальні змінні, уміння використовувати оператор присвоєння для зміни значень змінних;
- розвивальна: розвивати логічне мислення та креативність;
- виховна: виховувати інформаційну культуру, дбайливе ставлення до комп’ютерної техніки.
Тип уроку: Комбінований.
Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери з підключенням до мережі Інтернет, підручник, навчальна презентація.
Програмне забезпечення: Середовище програмування Lazarus, браузер.
Хід уроку
І. Організаційний етап
- привітання
- перевірка присутніх
- перевірка готовності учнів до уроку
ІІ. Актуалізація опорних знань
Фронтальне обговорення понять: типи помилок, налагодження програмного коду.
ІІІ. Мотивацій навчальної діяльності
Слово вчителя. Усі дії в програмуванні виконуються над певними величинами. Програмісту необхідно вміти визначати типи даних, необхідних для розв’язання поставленої задачі, описувати величини і правильно оперувати ними в програмі.
- Вивчення нового матеріалу
Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації
(використовуються можливості локальної мережі кабінету або проектор)
Робота з підручником: § 6.1
- Фізкультхвилинка
- Засвоєння нових знань, формування умінь
Практичне завдання.
Робота за компютером
- Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером.
- Інструктаж учителя.
Підручник ст. 187
- Практична робота за комп’ютерами.
- Вправи для очей.
VIІ. Підсумки уроку
Рефлексія
- Що нового ви сьогодні дізналися?
- Чого навчилися?
- Чи виникали труднощі?
VІІI. Домашнє завдання
Підручник § 6.1 ст. 183-187
ІХ Оцінювання роботи учнів