Інструкція з питань охорони праці перша допомога при опіках, теплових ударах

ІНСТРУКЦІЯ

з питань охорони праці

перша допомога при опіках,

теплових ударах

 

При наданні першої допомоги при опіках, теплових ударах слід швид­ко припинити дію високої температури. Це має особливо велике значення при займанні одягу і при опіках рідиною через одяг. У першому випадку необхідно загасити полум’я, негайно накинути на людину, що горить, будь-яку цупку тканину, щільно притиснути її до тіла. Знімають тліючий одяг або обливають його водою.

При промоканні одягу гарячою водою, його також необхідно облити холодною водою або зірвати. Швидке занурення обпеченого лиця у холодну воду зменшує біль і тяжкість опіку.

Місце опіків кислотами ретельно промивають струменем води протя­гом 10-15 хв. Обпечене місце промити 5% – вим розчином перманганату калію, або 10%- вим розчином питної соди (одна чайна ложка на склянку води). На місце опіку накладають бинт. Місце опіків їдкими лугами (каус­тичною содою, негашеним вапном) промивають проточною водою протягом 10-15 хв., потім слабким розчином оцтової кислоти. Місце опіків накрива­ють марлею.

Опіки бувають трьох ступенів.

При опіках першого ступеня з’являєть­ся почервоніння, припухлість шкіри. Уражені місця обробляють спиртом, прикладають примочки з розчину перманганату калію і забинтовують.

При більш тяжких опіках (II і III ступенів) обпечені місця спочатку звільняють від одягу, накривають стерильним матеріалом, зверху накладають шар вати і забинтовують. Після перев’язування потерпілого направляють у лікуваль­ний заклад. При опіках не слід розрізати пухирів, видаляти смолистих речо­вин, що прилипли до обпеченого місця, віддирати шматків одягу, які при­липли до рани.

При опіках очей електричною дугою роблять холодні примочки з роз­чину борної кислоти, потім потерпілого направляють у медичний заклад.

При появі різних ознак теплового або сонячного удару потерпілого негайно виводять на свіже повітря або в тінь, потім його кладуть, розстіба­ють одяг, що стискує, на голову і на серце кладуть холодні компреси, дають пити у великій кількості холодну води, у тяжких випадках потерпілого об­ливають холодною водою.

При припиненні дихання або його утрудненні до прибуття лікаря по-1 терпілому роблять штучне дихання.