Інструкція з охорони праці перша допомога при отруєнні

ІНСТРУКЦІЯ

з охорони праці

перша допомога при отруєнні

 

Причиною отруєння є проникнення в організм людини різних токсич­них речовин. Захворювання починається через 2-3 години, інколи через 20-26 годин.

Причиною отруєння оксидом вуглецю (II) є вдихання чадного газу, продуктів горіння, диму. Потерпілому необхідно забезпечити приплив сві­жого повітря. Якщо є можливість, – дати подихати киснем. Звільнити його від одягу, який утруднює дихання, дати понюхати нашатирний спирт. На голову і груди потерпілого покласти холодний компрес. У разі припинення дихання необхідно робити штучне дихання!

При отруєнні кислотою, якщо нема симптомів, що свідчать про прорив стравоходу або шлунка, потерпілого слід напоїти розчином питної соди, водою.

При отруєнні лугом потерпілого поять оцтовою водою, лимонним соком.

При наявності підозри на прорив (нестерпний біль за грудною кліт­кою або в ділянці шлунка) потерпілому не слід нічого давати пити, а негай­но транспортувати у лікувальний заклад.

При харчовому отруєнні потерпілому кілька разів промивають шлунок (примушують випити 1,5-2 л води, а потім викликають блювання подраз­ненням кореня язика) до появи чистих промивних вод. Можна дати 8-10 таблеток активованого вугілля. Потім дають багато чаю, але не їжу. Якщо після отруєння пройшло 1-2 год., і отрута надходить вже із шлунку до ки­шечника, то викликати блювання даремно. У такому випадку необхідно дати потерпілому проносне (2 столові ложки солі на 1 склянку води). Для зменшення    всмоктування    отрути    слизовою    оболонкою    шлунково-кишкового тракту потерпілому можна дати розведені крохмаль або молоко. Щоб запобігти зупинці дихання і кровообігу, необхідне постійне спо­стереження за потерпілим.

 

Заступник директора                         ______________              ________

(підпис)                                             (ПІБ)

Отримав  інструкцію                        _______________             ________

(підпис)                                            (ПІБ)

 

«____»_____________________200_  р.