Практична робота Складання і виконання алгоритмів знаходження сум і кількостей значень елементів табличних величин за заданими умовами.
Цілі:
- навчальна: оволодіти практичними навичками створення та виконання програми опрацювання табличних величин у навчальному середовищі програмування, аналізу результатів виконання програм опрацювання табличних величин; формувати навички самостійної роботи, вміння використовувати типові алгоритми опрацювання даних в різних ситуаціях під час роботи на комп’ютері;
- розвивальна: розвивати логічне мислення, дослідницькі навички, інформаційну культуру учнів;
- виховна: виховувати уважність та відповідальність, бажання мати глибокі та якісні знання.
Тип уроку: застосування знань, умінь та навичок.
Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери з підключенням до мережі Інтернет, підручник, навчальна презентація.
Програмне забезпечення: середовище програмування Lazarus, браузер, пакет офісних програм.
Хід уроку
І. Організаційний етап
- привітання
- перевірка присутніх
- перевірка готовності учнів до уроку
ІІ. Перевірка домашнього завдання
Тестування у програмі MyTestX
ІІІ. Мотивацій навчальної діяльності
— Ви, напевне, вже хочете спробувати застосувати здобуті знання на практиці. Але для цього потрібно пригадати основні терміни й поняття.
- Формування вмінь та навичок
Практична робота 6. Складання і виконання алгоритмів знаходження сум і кількостей значень елементів табличних величин за заданими умовами
Робота за комп’ютером
- Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером.
- Інструктаж учителя.
Підручник ст. 173-174
- Практична робота за комп’ютерами.
- Вправи для очей.
VIІ. Підсумки уроку
Оцінювання обсягу та якості виконання практичної роботи. Формування висновку: як застосовувати типові алгоритми опрацювання одновимірних масивів для розв’язування задач.
VІІI. Домашнє завдання
Підручник § 6.2 ст. 173-174
ІХ Оцінювання роботи учнів